Mielec: Mistrzostwa Świata w Pekinie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Pekinie jedyny reprezentant naszego województwa Rafał Augustyn zajął 28 miejsce z rezultaterm 3:57.30 w chodzie na dystansie 50km. W zawodach rozegranych z piątku na sobotę o godz. 1:30 naszego czasu do połowy dystansu zawodnik LKS-u maszerował w ścisłej czołówce. Problemy zaczęły się od 30km. Rafał zaczął tracić siły i kolejni rywale zaczęli go wyprzedzać. Jego rekord życiowy ustanowiony tego roku na Mistrzostwach Polski – 3:43.55 dałby mu 5 miejsce.
Zaś podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Chodu, Pucharu Poczty Polskiej
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w chodzie sportowym na 20km poprawiając czasem 1:38:32 rekord Polski do lat 20, Katarzyna Zdziebło zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Dla Katarzyny to kolejny medal mistrzostw Polski w tym roku oraz kolejny poprawiony rekord kraju. W 2015 roku zawodniczka LKS-u m.in. triumfowała w halowym czempionacie w Toruniu, zwyciężyła w mistrzostwach Polski juniorów oraz była dziesiąta w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Na ulicach Gdańska 18-latka zdeklasowała rywali i zdecydowanie pokonała srebrną Angelikę Augustyn (1:47:42) oraz brązową Zofię Kreję (1:48:31). Czwarta na tym dystansie była Jacher Małgorzata z LKS Stal Mielec. (1:49.54)
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Sylwia Rembowicz zajęła szóste miejsce – 1:58.08, siódme – Barbara Kantorowska – 2:00.19, a ósme punktowane Monika Kaczor – 2:10.23.
Pozostałe wyniki:
Pozostali zawodnicy startowali w konkursach rozgrywanych w ramach 50. Międzynarodowego Festiwalu.