Mielec: Mieleckie samoloty na niebie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Autorzy wyrażają nadzieję iż wydanie ich wspomnień zachęcą innych pracowników zakładów lotniczych w Mielcu do podzielenia się swoimi refleksjami na temat postrzegania Fabryki, która jak mówią stworzyła miasto Mielec.
(Tomasz Łępa)
Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza napisana przez Józefa Chojeckiego opisuje rys historyczny eksportu zakładów lotniczych, druga autorstwa Józefa Oleksiaka, współtwórcy mieleckich samolotów rolniczych i głównego konstruktora samolotów z serii DROMADER. Zdaniem Oleksiaka książka wzbudzi wiele zainteresowania w społeczeństwie mieleckim.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu miała miejsce promocja książki 'Mieleckie samoloty na niebie świata” autorstwa Janusza Chojeckiego i Józefa Oleksiaka. Opracowanie jest jednym z pierwszych zbiorów wspomnień byłych pracowników zakładów lotniczych w Mielcu poświęconym rozwojowi konstrukcji wyrobów, ich produkcji oraz eksportu. Jak mówi Janusz Chojecki współ autor oraz były specjalista ds eksportu w WSK-PZL MIELEC, książka ta to hołd dla tych, którzy tworzyli firmę.