Mielec: Mielecki Leśny Rajd.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Start imprezy zaplanowano spod siedziby Nadleśnictwa Mielec przy ulicy Partyzantów 11 w Mielcu, a metę w miejscu zatrzymania 'Marakana” przy budowanej drodze obwodowej Mielca. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale każdy chętny do udziału w niej musi się na tą imprezę zapisać akceptując jednocześnie regulamin imprezy.
(Tomasz Łępa)
Na trasach uczestnikom towarzyszyć będą leśnicy, którzy w wybranych miejscach postoju wygłoszą krótkie prelekcje na tematy związane z ochroną środowiska, ochroną ekosystemów leśnych, problemy związane z zaśmiecaniem lasów oraz ochroną przeciwpożarową. W ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło udział blisko 250 osób w wieku od 1 do 76 lat – dodaje Paweł Ziobroń z Nadleśnictwa Mielec.

Trwają przygotowania do IV Mieleckiego Leśnego MiniRajdu Rowerowego, który zaplanowano na niedzielę 22 czerwca. Impreza jest organizowana od 2011 roku w lasach przylegających do miasta Mielca i spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami ze strony uczestników oraz społeczności lokalnej, w związku z tym stała się wydarzeniem cyklicznym organizowanym co roku w okresie wiosenno-letnim. Mówi Hubert Sobiczewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec.