Mielec: Mielecka KANA radosna.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przy organizacji konkursu pomogło Starostwo Powiatowe w Mielcu – Wydział Edukacji, Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
W konkursie brały udział dzieci i młodzież ze szkół i ośrodków kultury powiatu mieleckiego, które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. Jak mówi Marek Paprocki, w piosence można wyrazić swoje marzenia.

VI Powiatowy Konkurs Piosenki 'Szczęśliwym Być” odbywał się pod honorowym patronatem ks. Kazimierza Czesaka proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Zdaniem prowadzącego to spotkanie ks. Tomasza Mazuły także piosenka może przynieść radość i szczęście.

W Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Mielcu spotkali się dzieci i młodzież na VI Powiatowym Konkursie Piosenki zatytułowanym ' Szczęśliwym Być”. Młodzi wykonawcy, a było ich ponad 40-stu mieli za zadanie zaśpiewać utwory mówiące o szczęściu, uśmiechu, radości.
Konkurs każdego roku ściąga do mieleckiej KANY dzieci i młodzież z Mielca i okolic. Młodzi ludzie poprzez muzykę prezentują swoją młodzieńczą radość i optymizm – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu, Marek Paprocki.