Mielec: Mielczanin Roku po raz 18.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Skałka Korso wręczana jest od 1996 roku. Jest nagrodą za działalność społeczną, gospodarczą, samorządową, polityczną, naukową, kulturalną, sportową i inną na rzecz miasta i powiatu mieleckiego.
Założeniem plebiscytu jest wyłonienie i uhonorowanie osoby, która w wartościowy sposób przyczyniła się do rozwoju ziemi mieleckiej. Tytuł może być nadany za całokształt działalności lub konkretne osiągnięcia w minionym roku.
Do tej pory nagrodę zdobyli: ks. prałat Stanisław Jurek, Małgorzata Lubieniecka, Mariusz Błędowski, Jacek Bąk, Bogusław Kamuda, Marek Paprocki, Krystyna Skowrońska, Łucja Bielec, Józef Witek, Władysław Ortyl , Janusz Zakręcki, ks. prałat Kazimierz Czesak, Leszek Kołacz, Janusz Soboń, Antoni Weryński i Czesław Kolisz oraz Mirosław Midura i Jan Tarapata.
(Tomasz Łępa)
Otrzymał go prezes Agencji Wydawniczo – Reklamowej Korso Bogdan Rojkowicz:

W tym roku po raz pierwszy Kapituła Plebiscytu, która składa się z dotychczasowych laureatów tytułu Mielczanin Roku, przyznała jeszcze jeden wyjątkowy tytuł – Super Mielczanina. Mówi Józef Witek.

Mielczanin Roku 2014 jest nie tylko biznesmenem, ale także mecenasem kultury i społecznikiem, który wspiera działalność m.in. Domu Dziecka w Skopaniu. W tym roku zamiast kwiatów zaproszeni goście przynosili laureatowi przybory szkolne, które trafiły do dzieci z tej placówki.
O laureacie mówi jego żona, Maria Andrusiewicz:

Eugeniusz Andrusiewicz – dyrektor Zespołu Budów Mielec, należącego do Elektromontażu Rzeszów, został 19 laureatem tytułu Mielczanin Roku.
Przyznawany jest on w plebiscycie 'Tygodnika Korso'. Tytuł i Skałkę Korso otrzymał za działalność na rzecz lokalnej społeczności.