Mielec: Międzynarodowo na MOSiR.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po dziesięciu godzinach zmagań zwycięsko w turnieju zapewniła sobie ekipa Korony Kielce, która w finale pokonała dopiero po serii rzutów karnych Resovię. Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęły: Igloopol Dębica, Wisła Kraków, Tarnovia, FK Baltica Ryga, Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec, UKS 6 Jasło, Ziomki Rzeszów, DAF Rzeszów, Orlik Ulanów i FA Jarosław.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Konstanty Denarczyk z Korony Kielca, najlepszym bramkarzem Edvards Sipicins z FK Baltika Ryga, a 'królem strzelców” Dawid Sztuka z Piłkarskich Nadziei z Mielca.
(Tomasz Łępa)
Hala mieleckiego MOSiRu stała się stolicą dziecięcej piłki nożnej.
Na szósty już Międzynarodowy Turniej ORZECH CUP`13, imprezę przygotowaną przez kolbuszowską firmę ORZECH, Akademię Piłkarskie Nadzieje z Mielca oraz MOSiR Mielec, zjechało się dwanaście ekip dziesięciolatków z Polski i Łotwy.
Wśród uczestników nie zabrakło znanych piłkarskich marek, takich jak Wisła Kraków, Korona Kielce, Resovia czy gości z Łotwy – FK Baltika Ryga oraz gospodarzy AP Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec.
W trwającym cały dzień turnieju uczestniczyło prawie 150 dzieci urodzonych w roku 2003, rozegrano 40 meczów. Mówi trener Paweł Mrozik: