Mielec: Mamy złoty medal

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas trwających Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, jakie odbywają się w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, Polskę reprezentuje młody mielczanin Patryk Jaszcz w konkurencji kręgielnia.
W pierwszej rywalizacji w bowlingu – drużynowej – wraz Mateuszem Kaczmarkiem, Teresą Cichą i Beatą Boncol – mielczanin zdobył złote medale. Tym samym Polacy pokonali Belgię, Curacao, Wielką Brytanię, Włochy oraz Cypr. Drugi krążek Patryk Jaszcz zdobył w konkurencji debla, gdzie startował razem z Mateuszem Kaczmarkiem. Przed kilkunastoma minutami dotarła wiadomość z Los Angeles, iż Patryk Jaszcz zdobył trzeci złoty medal indywidualnie.
Młody zdolny mielczanin urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadą wrodzoną nerek i układu moczowego a obecnie cierpi też na: epilepsję, niepełnosprawność intelektualną, astmę oskrzelową oraz zaburzenia napięcia mięśni. Patryk Jaszcz jest jedynym z Podkarpacia reprezentantem Polski na Igrzyskach Specjalnych. Wraz z nim pojechała kibicować mu mama, Barbara, która nie kryje radości z sukcesów syna.
To wszystko przyczyniło się do wielkiego sukcesu ucznia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mielcu.
(Tomasz Łępa)