Mielec: Mają haka na raka…….

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów oraz patronów akcji, 7. lutego o godzinie 18:00 w głównej sali Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu organizowany jest koncert, na którym zagrają zespoły : Le Moor, Ekspedycja, Lies oraz Mr. Pollack. 17 lutego o godzinie 17:00 w główniej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbędzie się również mecz, w którym zmierzą się ze sobą księża, politycy, uczniowie oraz gwiazdy mieleckiego sportu.
Podczas tych spotkań będzie można się dowiedzieć o tej chorobie.
(Tomasz Łępa)
Do akcji przyłączyli się młodzi ludzie, dla których wyzwaniem jest powiedzieć rakowi skóry stanowcze NIE. Jednym z nich jest Marcin Małecki.

Zdaniem dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu Zbigniewa Zielińskiego mobilizowanie ludzi do walki z tą chorobą jak również informowanie o możliwościach zmniejszenia ryzyka zachorowania, przez uczniów szkoły zwiększy wiarygodność tego problemu wśród młodego społeczeństwa.

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji dla szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem 'Mam Haka Na Raka”.
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu ponownie zdecydowali się wziąć w niej udział. W zeszłorocznej edycji, poświęconej walce z rakiem jelita grubego, uczniowie V LO doszli do finału i pojechali na uroczystą gałę wręczenia nagród do Warszawy.
W tegorocznej edycji uczniowie klasy II A mieleckiego liceum postanowili ponownie zmierzyć się z problemem , który dotyczy ich rówieśników. Sebastian Peret, Grzegorz Świerk, Marcin Małecki, Łukasz Gołębiowski i Krystian Kołacz to grupa śmiałków mieleckiego liceum , która odważyła się powiedzieć rakowi NIE. Mówi lider grupy Sebastian Peret