Mielec: Koncern Lockheed Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koncern Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft, światowego lidera w dziedzinie wojskowych i cywilnych wiropłatów. Firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i od tej chwili nosi nazwę 'Sikorsky, a Lockheed Martin Company”. Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, które należą do firmy Sikorsky, stały się już własnością koncernu Martin.
Przejęcie to zwiększa zaangażowanie koncernu Martin na rzecz dostarczania swym klientom rozwiązań gotowych do realizacji zadań, charakteryzujących się przystępnością cenową i sprawnością, a jednocześnie rozszerzenia głównych kierunków swojej działalności na rosnące obszary produkcji oraz technicznego utrzymania śmigłowców. Zdolność firmy Sikorsky do wykorzystania efektu skali, wynikającego z wielkości koncernu Lockheed Martin, zapewnia utrzymanie przez nią pozycji lidera zaawansowanych technologii w branży helikopterowej.
Prezesem zarządu firmy Sikorsky, a Lockheed Martin Company mianowano Dana Schultza, kierującego pracami nad jej włączeniem w struktury Lockheed Martin, które doprowadziły do zakończenia procesu przejęcia. Koncern Lockheed Martin, którego centrala znajduje się w Bethesda (Maryland), jest globalną firmą działającą w dziedzinie bezpieczeństwa oraz techniki lotniczej i kosmicznej, która (z uwzględnieniem firmy Sikorsky) zatrudnia na całym świecie około 126 000 pracowników i jest przede wszystkim zaangażowana w prace badawcze, projektowe, rozwojowe, produkcję, integrację oraz utrzymanie zaawansowanych systemów, produktów i usług technicznych.
(Tomasz Łępa)