Mielec: Kibice nie chcą Karpat Lwów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Z naszych informacji wynika, że działacze Stali zdecydowali się jednak nie zapraszać na swój jubileusz piłkarzy Karpat Lwów. Zastąpić ma ich Pogoń Lwów, polski klub, który w tym roku obchodzi swe 110-lecie. Decyzja w tej sprawie miała zapaść dzisiaj.
(Paweł Galek)
Jakub Cena podkreśla jedną, istotną rzecz:

Stefan Bandera to zbrodniarz – przekonuje nasz rozmówca.

Spore kontrowersje w Mielcu wywołał fakt, że wśród zaproszonych do udziału w turnieju z okazji 75-lecia Stali Mielec, który planowany jest w październiku byli piłkarze Karpat Lwów. Do zarządu FKS Stal wpłynął list otwarty kibiców i organizacji patriotycznych. Czytamy w nim m.in., że ukraiński klub kultywuje postać Stepana Bandery, o czym świadczy m.in. kolorystyka strojów piłkarzy tego klubu.
– Zapraszając na 75-lecie Stali Mielec Karpat Lwów, krzywdzą państwo Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich i wpisują się w działalność antypolską (…) – czytamy w liście otwartym do władz Stali Mielec. – Zapasowym strojem Karpat są koszulki czerwono-czarne, nawiązujące do kolorów, którymi posługuje się organizacje OUN i UPA. W wyniku ich działalności zginęło od 100 do 150 tysięcy ludności polskiej.
– Stanowczo protestujemy, przeciwko promowaniu postaw banderowskich i antypolskich, dlatego zwracamy się do władz Stali Mielec o anulowanie zaproszenia na 75-lecie dla zespołu Karpaty Lwów. Jeśli jednak podtrzymają państwo zaproszenie będziemy na miejscu w dniu meczu reagować stanowczo i zdecydowanie – dodają protestujący.
Protest popiera Jakub Cena z Klubu Historycznego 'Prawda i Pamięć”: