Mielec: Jeden dzień z życia Mielca. Portret miasta dekady sukcesu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przedmioty te będzie można oglądać na wystawie od 20 września do 20 listopada w obiektach wystawienniczych Domu Kultury w Mielcu. Użyczenie ma charakter nieodpłatny, ale potwierdzony stosowną umową użyczenia. Termin przyjmowania wszelkich przedmiotów rozpoczyna się od 4 maja i potrwa do 30 czerwca.
Pozostałymi wystawami realizowanymi w ramach projektu będą:
'Telewizor, meble, mały fiat” – tematycznie dotyczyć będzie codziennego życia mieszkańców Mielca w okresie od końca lat 60. do końca lat 70. XX w: życia domowego, pracy, spędzania czasu wolnego.
'Robotnicze Centrum Kultury” – wystawa plakatów i programów z rozmaitych imprez zorganizowanych w ,,dekadzie” sukcesu.
'Kiedy Mielec rósł w siłę a ludziom się żyło dostatnio”. Prezentacja fotogramów obejmujących chronologicznie okres końca dekady tzw. 'malej stabilizacji” aż po koniec 'dekady sukcesu”. Tematycznie dotyczyć będzie wszystkich sfer aktywności mieszkańców miasta począwszy od pracy poprzez sport, kulturę, codzienne życie
Szczegółowe informacji udziela Dział Organizacji Imprez Domu Kultury oraz w Filia Muzeum Regionalnego – 'Jadernówka. Lub na stronie www.kultura.mielec.pl
Projekt Samorządowego Centrum Kultury uzyskał finansowe wsparcie programu operacyjnego: wspieranie działań muzealnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(Tomasz Łępa)
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zorganizuje wystawę pt. 'Jeden dzień z życia Mielca. Portret miasta dekady sukcesu”. Wystawa będzie się składać z czterech integralnych i uzupełniających się części, których celem będzie udokumentowanie końca lat 60. i lata 70.
Jedna z wystaw nosić będzie tytuł 'Luksus z WSK Mielec'. Będzie to wystawa produktów wykonywanych przez pracowników WSK Mielec niezwiązanych z główną linią produkcyjną. Dlatego też Samorządowe Centrum Kultury zwraca się z prośbą – mówi dyrektor Jacek Tejchma: