Mielec: Jadernówka on line

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzięki tej bazie, jak mówi Janusz Halisz będzie można dowolnie katalogować zdjęcia i tworzyć pomiędzy nimi tak zwane związki, co pozwoli w efekcie łatwo znaleźć dostępne zdjęcia czy też uchwycone w kadrze osoby i budynki.
(Tomasz Łępa).
Realizacja projektu została zaplanowana na lata 2012 – 2013, jego budżet to 175 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy złotych pochodzi z dotacji ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – operatora programu Kultura + Digitalizacja.
O dotację, która została przyznana z Programu Wieloletniego Kultura +, wnioskowało Samorządowe Centrum Kultury, jednostka prowadząca Muzeum.
Według Janusza Halisza z Muzeum Regionalnego w Jadernówce, elektroniczna baza zdjęć to narzędzie pracy dla samych muzealników jak i dla tych, którzy będą chcieli w przyszłości skorzystać z tej innowacji.

W ramach projektu digitalizacji mieleckiej Jadernówki, muzeum udostępniło internautom swoje zbiory. Pierwsze 160 opisanych zdjęć można już oglądać w Bazie Fotografii na stronie www.muzeum-mielec.pl.
Nowoczesna aplikacja pozwala na wyszukiwanie zdjęć na kilka sposobów i ich przeglądanie w bardzo wysokiej jakości.
Jak mówi Grzegorz Kruszyński, specjalista do spraw pozyskiwania funduszy unijnych przygotowywany jest drugi projekt, który pozwoliłby na zwiedzanie pozostałych obiektów muzealnych w Mielcu.