Mielec: III miejsce Bartosza Kaźmierskiego na Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Bartosz Kaźmierski interesuje się modelarstwem od końca szkoły podstawowej. W czasie nauki w Gimnazjum nr 2 w Mielcu rozwijał swoje pasje w szkolnym kółku modelarskim. Obecnie uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, jednocześnie rozwijając swoją pasję w Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych MAUT 'Leonardo' przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W czerwcu 2014 roku Bartosz został wicemistrzem Polski w kategorii rakietoplanów (zdalnie sterowanych szybowców z napędem rakietowym). W styczniu uzyskał tytuł II wicemistrza Polski w aeromusicalu oraz II wicemistrza Polski w halowej akrobatyce. 

(tł)

Bartosz Kaźmierski podczas zawodów pilotował model Adder własnej konstrukcji. Model został zaprojektowany przy użyciu programów do modelowania 3D, a wykonany z wytrzymałej i lekkiej pianki – depronu. Niestety, z miejscem do ćwiczeń jest problem – mówi instruktor:

Aeromusical polega na lataniu halowym zdalnie sterowanym modelem w rytm muzyki. Skomplikowane figury akrobacyjne świetnie zsynchronizowane z muzyką klasyczną lub nowoczesną decydują o widowiskowości tego typu pokazów. Pokaz składał z czterech utworów.

W podwarszawskim Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych. W ramach tej imprezy rozegrano zawody Polish Challenge. Bartosz Kaźmierski z Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych 'Leonardo' z Mielca zajął III miejsce w kategorii F3P-AFM junior (aeromusicalu). Mówi instruktor Grzegorz Goryczka: