Mielec: Grają na niebiańskim stadionie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rafał Pydych, obrońca, brat Krystiana i Kamila. Miał 28 lat. Swoja przygodę z piłka zaczął w Stali Mielec, gdzie wyróżniał się w drużynach juniorskich oraz seniorskiej. Działacze Resovii Rzeszów zaprosili go do siebie w 2007 roku. W 2009 roku ponownie wrócił do Mielca skąd przeniósł się do klubu Partyzant Targowiska. W Mielcu grał znów w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Zatrzymał się jako piłkarz w Unii Nowa Sarzyna i Wiśle Sandomierz. Tak miało być w Wólczance Wólka Pełkińska, gdzie zimą przeniósł się wraz z braćmi. Niestety Wólczanka stała się ostatnim klubem Rafała.
Kamil Pydych, najmłodszy z braci 23-letni obrońca, brat Krystiana i Rafała. Wychował się w Stali Mielec, w której zagrał w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej. Jego możliwości piłkarskie zobaczyła Polonia Przemyśl, która zaprosiła go siebie w 2012 roku. Kolejne jego kluby to podkrakowskie Michałowice i Rzemieślnik Pilzno. Działacze trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska zgłosili się do niego zimą i zaproponowali by pomógł im w utrzymaniu miejsca w trzeciej lidze.
Patryk Szewczak miał 18 lat. Pochodził z Lubelszczyzny, w piłkę zaczął grać w klubie Brat Siennica Nadolna, występował także w Ruchu Izbica. Zgłosił się do Stali Mielec by tu uczyć się bramkarskiego rzemiosła. Zimą 2014 dołączył do drużyn juniorskich Stali Mielec, latem tego samego roku znalazł się w szerokim składzie drugoligowej Stali. W październiku 2015 roku zadebiutował w 2 lidze. Ponadto mogliśmy go oglądać w Centralnej Lidze Juniorów. Zimą został wypożyczony do trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska.
Kolejną ofiarą sobotniego wypadku busa mieleckich piłkarzy jest 29-letni Kamil Oślizło. Kamil mieszkał w Mielcu, wychował się w piłkarskiej Stali, jako młody piłkarz grał w Ikarusie Tuszów Narodowy. Kolejne jego kluby to Resovia Rzeszów i Unia Nowa Sarzyna. Swoja obecnocnością wspomagał Wisłokę Dębica i Wisłę Sandomierz. Grę w Wólczance łączył z pracą trenera Klubu Sportowego Smoczanka Mielec. Pozostawił żonę i syna.
Mariusz Korzępa pochodził z Kolbuszowej. Tam tez rozpoczął swoja przygodę ze sportem, w klubie Kolbuszowianki. W 2004 związał się ze Stalą Mielec. Biało-Niebieskie barwy reprezentował do 2009 roku, z zespołu juniorów wskoczył do drużyny, która wywalczyła o awans do 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Ekstraklasowa Lechia Gdańsk była jego klubem przez trzy sezony. Mariusz był też w klubie Siarki Tarnobrzeg a z stamtąd ponownie powrócił do Stali Mielec. W sezonie 2012/2013 wspierał swoją grą drugoligową Stal. Przedostatnim jego klubem była Siarka Tarnobrzeg zaś ostatnim Wólczanka. Niedawno założył rodzinę. Miał 25 lat.
(Tomasz Łepa)