Mielec: Europo witaj nam

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koncert zespołów odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu, o godzinie 17.30. (Tomasz Łępa)

Tłum: Grupa z Morlaix , w Mielcu jest już po raz drugi. Pierwszy raz grupa miała okazję uczestniczyć w Mielcu, na dniach europejskich w tamtym roku w maju. Pobyt ten wspaniale wspominają aż do dnia dzisiejszego. Będąc aktualnie na festiwalu folklorystycznym w Polsce, w Kielcach, korzystając z dnia wolnego chcieli bardzo przyjechać do Mielca po to by pokazać ludziom jak wygląda ich życie kulturalne,jakie zwyczaje jak i po by nawiązać nowe kontakty na poziomie kulturalnym.

Zaś dzisiaj Mielec odwiedzą grupy taneczne ze Szwajcarii, które wystąpią na koncercie towarzyszącym XVI Światowemu Festiwalowi Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2014, w którym w roli gospodarza wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy- mówi Jacek Tejchma , dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Zespół Tańca Bretońskiego z Korollerien Montroulez z Morlaix, z Bretanii (Francja) gościł na Dniu Bretońskim, jaki odbywał się w dniu wczorajszym w Mielcu. W programie mimo nie najlepszej pogody odbyły się pokazy tańca bretońskiego, koncert muzyki bretońskiej i degustacja regionalnych bretońskich naleśników. Zespół występuje na licznych festiwalach i przeglądach folklorystycznych: w Bretanii i innych regionach Francji oraz za granicą.