Mielec: Dudince 2016 – pierwsze podejście po kwalifikację olimpijską!!!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Plany mieleckiego zawodnika na cały sezon opierają się na głównie sobotnim starcie. To właśnie w zależności od jego rozstrzygnięcia zostanie wdrożony plan A lub B walki o wskaźniki na RIO2016. Na 50 km pozostanie jeszcze ewentualnie drugie podejście podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie sportowym, które zostaną rozegrane 7-8 maja w Rzymie. Jeśli chodzi o dystans krótszy – 20 km, liczba mitingów jest zdecydowanie bogatsza do wyboru.
(Tomasz Łepa)
Rafał wyjeżdża na zawody ze swoim Trenerem Krzysztofem Augustynem, z którym współpracuje od 2010 roku. Opieka trenerska i wsparcie na trasie podczas takiego długiego dystansu jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu:

Do dystansu na 50 km mam ogromny respekt tłumaczy Rafał Augustyn:

Już w najbliższą sobotę, 19 marca chodziarz Rafał Augustyn, reprezentant mieleckiego klubu LKS Stal Mielec wystartuje w zawodach 'Dudinskiej 50', na których będzie miał możliwość wywalczyć kwalifikację na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zawody w uzdrowiskowej, słowackiej miejscowości Dudince będą miały dodatkowo podwójne znaczenie, ponieważ poza mitingiem z cyklu IAAF Race Walking Challenge (najbardziej prestiżowe mitingi chodziarskie na świecie) zostaną również przy tej okazji rozegrane Mistrzostwa Polski na 50 km. Przypomnijmy, że początkiem marca Rafał Augustyn wywalczył już dla Mielca srebrny medal na 5 km, teraz przyjdzie mu się zmierzyć z 10-krotnie dłuższym dystansem: