Mielec: Czy pojawią się drony?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Bydgoska firma od 2014 roku pracuje nad stworzeniem dronów do badania poziomu zanieczyszczenia powietrza. AirDron może zbierać również informacje o tym, z czego składa się dym wydobywający się z komina, a tym samym dostarczać danych o gospodarstwach używających materiałów zabronionych w celach grzewczych.
(Tomasz Łępa)
Urząd miejski analizuje dokumentację złożoną przez firmę KRONOSPAN pod kątem planowanych działań inwestycyjnych związanych również czystością powietrza:

Zainteresowanie produktem jest duże:

Same drony przechodzą teraz testy, tak by już w kolejnym sezonie grzewczym mogły się sprawdzać – mówi Tomasz Kierul, prokurent firmy Soft Blue z Bydgoszczy:

– Czy pomysł ten okaże zostanie wprowadzony i przyniesie skutki, jeszcze nie wiadomo – tłumaczy prezydent. – Na pewno byłby to pionierski pomysł sprawdzania czystości powietrza w województwie podkarpackim:

Może się okazać, że nad Mielcem pojawią się drony, które będą kontrolować jakość powietrza. Póki co pomysł jest, urząd miejski kontaktował się już z firmą Soft Blue z Bydgoszczy, która jest w posiadaniu takiego sprzętu – mówi prezydent Mielca Daniel Kozdęba: