Mielec: Cukrzykom mogą pomóc lekarze rodzinni

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
W najbliższy czwartek dla wszystkich zainteresowanych tą chorobą w mieleckim oddziale AGH przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 , o godz. 16 odbędzie się referat ,,Jak żyć z cukrzycą” oraz bezpłatny pomiar cukru, ciśnienia i cholesterolu.
(Tomasz Łępa)
Cukrzyca to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Nieleczona lub źle leczona cukrzyca prowadzi do poważnych powikłań, takich jak zawały, udary, niewydolność nerek, amputacje nóg, neuropatia, czy utrata wzroku. Dla chorych na cukrzyce choroba ta wiąże się z kosztami leczenia i ciągłym oczekiwaniem na przyjęcie do lekarza.- dodaje jedna z pacjentek mieleckiej przychodni.

Brak wolnych miejsc w poradni do końca 2012 roku. Z taką informacja muszą się liczyć w Mielcu osoby chore na cukrzyce, które chciałyby się skonsultować z diabetologiem. W mieście jest tylko jeden taki lekarz , który codziennie musi przyjąć ponad 40-stu pacjentów. Problem byłby rozwiązany gdyby osobami chorymi na cukrzyce zaopiekowali się także lekarze innej specjalizacji- informuje lek. med Halina Kurdziel- diabetolog w mieleckiej poradni.