Mielec: Chcemy aktywnie działać na rzecz rozwoju Mielca.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Klub Radnych PiS w Radzie Miejskiej Mielec wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że chce współpracować z prezydentem niekoniecznie zawiązując koalicję.
Nowy prezydent Mielca wielokrotnie podkreślał, iż jest gotowy, aby stworzyć koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, z którego wywodzi się większość członków Rady Miejskiej. Tymczasem PiS oświadcza: 'dla dobra miasta Prawo i Sprawiedliwość chce programowo współpracować z Prezydentem, jednocześnie to nie musi oznaczać sformalizowanej koalicji”.
W treści oświadczenia Klubu Radnych PiS czytamy m.in.
W związku z ostatnimi medialnymi informacjami dotyczącymi ewentualnej koalicji Prawa Sprawiedliwości i trzyosobowego stronnictwa prezydenckiego w Radzie Miejskiej Mielca chciałbym poinformować, że Prawo i Sprawiedliwość będzie proponować i wspierać wszystkie inicjatywy służące rozwojowi naszego miasta.
Eksponowanie przez Pana Prezydenta w mediach propozycji objęcia przez naszych przedstawicieli jednego lub dwóch stanowisk wiceprezydentów, nie jest właściwą drogą nawiązania współpracy. Stanowiska w urzędzie nie są bowiem najważniejsze dla Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsza jest ciężka praca, która doprowadzi do rozwoju naszego miasta. Na obecnym etapie zapraszamy Pana Prezydenta do poważnych rozmów programowych, dzięki którym wypracujemy konsensus dotyczący najważniejszych kierunków działań. Chcemy bowiem merytorycznej i konstruktywnej współpracy z Prezydentem na forum Rady Miejskiej, która prowadzić będzie do rozwoju Mielca i nieść za sobą lepsze warunki życia dla jego mieszkańców. Podkreślamy, że jeśli projekty nowego Prezydenta Mielca będą służyć mielczanom, to wówczas będziemy je popierać. Jeśli naszym zdaniem będą szkodzić, to wówczas będziemy rozmawiać z Panem Prezydentem i przekonywać go do lepszych rozwiązań. Wierzymy, że nie będzie to współpraca jednostronna.
W dniu dzisiejszym odbywa się III sesja Rady Miejskiej w Mielcu. Wśród omawianych punktów znalazło się: podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Mielca, podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczących stałych Komisji Rady Miejskiej oraz ustalenia składów osobowych Komisji a także zmian w budżecie Miasta Mielca na 2014 r.
(Tomasz Łępa)