Mielec: Cały powiat wspólnie świętował na Dożynkach Powiatu Mieleckiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Podczas niedzielnych dożynek rozstrzygnięto także XIII Ogólnopolski konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015. Laureatami zostali: I miejsce – Andrzej Muniak z Rzemienia. II – miejsce Państwo Liliana i Wojciech Muniak z Kiełkowa, zaś miejsce III – Wanda Pryga z Kiełkowa.
Po raz pierwszy w tym roku dożynki zostały zorganizowane pod nową nazwą i w nowym miejscu. Dotychczasowe Mieleckie Rozmaitości Folkowe zastąpiły tradycyjne Dożynki Powiatu Mieleckiego, co spotkało się z dużą aprobatą mieszkańców Mielca i powiatu.
(Tomasz Łępa)
Z okazji święta plonów na scenie zaprezentowały się wszystkie gminy powiatu mieleckiego wraz z misternie wykonanymi wieńcami. Nie zabrakło przyśpiewek m.in. dla starosty i marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Każda z gmin otrzymała nagrodę starosty za trud wykonania pięknych wieńców.

Wczoraj w Mielcu odbyły się Dożynki Powiatu Mieleckiego. Tradycyjnie uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. dziękczynna w intencji rolników powiatu mieleckiego. Tuż po nabożeństwie utworzono tradycyjny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Dobrynin, który przemaszerował ul. Rzeczną na tereny zielone przy mieleckich bulwarach. W kolumnie dożynkowej przeszli m.in. poseł do Europarlamentu Tomasz Poręba, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Powiatu Mieleckiego. Ceremoniał dożynkowy rozpoczął się od przekazania chleba gospodarzowi powiatu, przez przedstawicieli stowarzyszenia Wisłoczanie. Mówi europoseł Tomasz Poręba.