Mielec: "Brutal" Michała Łuczaka w galerii JARTE

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Michał Łuczak – ukończył studia w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Republika Czeska), gdzie obecnie kończy doktorat. Od 2010 roku jest członkiem kolektywu SPUTNIK PHOTOS skupiającym fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jest też wykładowcą w Akademii Fotografii. Mieszka w Giszowcu, górniczej dzielnicy Katowic, pracuje głównie w Warszawie. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 19.00 w galerii JARTE w Mielcu przy ul. Chałubińskiego 6. Wystawa czynna będzie do końca marca.
(TŁ)
Podczas wystawy będzie można obejrzeć unikatową książkę fotograficzną 'Brutal' która w 2013 roku otrzymała nagrodę w konkursie Najlepsza Publikacja Fotograficzna Roku w kategorii Selfpublishing jak i spotkać się z samym autorem wystawy:

Z dworcem związani byli również ludzie, których zobaczymy na fotografiach Michała Łuczaka:

W piątek odbędzie się w mieleckiej galerii JARTE wernisaż wystawy 'Brutal-retrospekcja' Michała Łuczaka. Autor wystawy dokumentował ostatnie chwile istnienia dworca kolejowego w Katowicach. Zdjęcia powstawały w czasie gdy podejmowano decyzję o jego wyburzeniu mimo protestów ze względu na unikatową wartość architektoniczną. mówi Krzysztof Gładysek, współorganizator wystawy: