Mielec: BOROWSKI ART-GLASS-LIFESTYLE – wystawa szkła artystycznego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Prace ze Studia Borowski trafiają do ponad 130 galerii, centrów designu i sklepów z wyposażeniem wnętrz na całym świecie od Niemiec, Wielkiej Brytanii po Japonię i USA, od Meksyku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich po Nową Zelandię i Chiny, a od grudnia 2013 również do pierwszej w Polsce autorskiej galerii Borowskich w Warszawie przy ulicy Karowej. Kameleon, krokodyl, nosorożec, indyk, hipopotam, żaba – to tylko część szklanych prac ze Studio Borowski, które można zobaczyć do 6 marca w Galerii mieleckiego Domu Kultury.
(Tomasz Łępa)
Wyjątkowość wystawy , która można oglądać w Mielcu polega na jej niepowtarzalności.

Dzieła Borowskich doskonale ożywiają otoczenie, zarówno wewnątrz przestrzeni mieszkalnych, jak i poza nimi (np. w ogrodzie, na patio, tarasie czy balkonie). Oryginalne formy i intensywne barwy tego szkła tworzą niepowtarzalny, niemal baśniowy nastrój, który idealnie sprzyja wypoczynkowi i pomaga się zrelaksować, a także napełnia pozytywną energią i radością. Wszystko wskazuje , że szkło na nowo powróci do łaski – dodaje kustosz wystawy.

W Galerii Domu Kultury SCK w Mielcu odbył się wernisaż wystawy szkła artystycznego BOROWSKI ART-GLASS-LIFESTYLE. Stanisław Borowski, urodzony w 1944 roku w Moutiers we Francji, jest obok Czesława Zubera, najbardziej znanym i cenionym na świecie polskim artystą szkła.
Jego rzeźby znajdują się w zbiorach wielu muzeów i galerii, a także prywatnych kolekcji. Borowski rozpoczął swoją przygodę ze szkłem w latach 60-tych ubiegłego wieku od pracy w szlifierni Krośnieńskich Hut Szkła. Tam też nauczył się podstawowych technik szklarskich, które przez lata doskonalił. Mówi kustosz wystawy Hanna Wajda Ladera.