Mielec: Zmiany klubu Prawa i Sprawiedliwości w budżecie na 821 tysięcy złotych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zakończyły się prace komisji mieleckiej Rady Miejskiej, w której dyskutowano i opiniowano przyszyły budżet. Zmiany autorstwa radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości zostały pozytywnie zaopiniowane.
Od połowy stycznia w mieleckim magistracie odbywały się posiedzenia siedmiu komisji. Głównym zadaniem rajców miało być zaopiniowanie projektu budżetu przygotowanego przez poprzedniego prezydenta.
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zaproponował kilka przesunięć w ramach tego budżetu, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisje:
– Jesteśmy zadowoleni, że już na etapie przyjmowania starego budżetu wprowadziliśmy część punktów, które zawarte były wcześniej w samorządowym programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości jak wsparcie dla mieleckiego sportu, ulgi na przejazdy MKS. Z pewnością te kilka zmian poprawi i atrakcyjni mielczanom życie w naszym mieście –informuje Mariusz Ryniewicz, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Wśród zgłoszonych poprawek znalazły się:
Darmowe przejazdy dla 70-latów
Budowa placu zabaw w Parku Leśnym 'Góra Cyranowska” z matą bezpieczną
Stypendia dla sportowców
Dotacja celowa z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom:
– piłka nożna – 100 000 zł
– piłka ręczna – 75 000 zł
– lekkoatletyka- 15 000 zł
– siatkówka kobiet – 10 000 zł
– szermierka 15 000 zł
Pieniądze znalazły się również na organizację obchodów ,,Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Mielcu ,Pomocy dla Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, remontu ulicy Łowieckiej – wymiana chodników (od ul. Łowieckiej do ul. Metalowców),wykonania parkingów poprzecznie do jezdni na ulicy Piotra Skargi: 1) od ul. Staffa do ul. Grunwaldzkiej oraz ul. Dworcowej do ul. Kossaka, wymiany chodników oraz modernizacji parkingu przy ul. Chopina oraz na rozpoczęcie prac nad wykonaniem nagłośnienia na cmentarzu komunalnym
Wszystko na to wskazuje, że środki, które planują przesunąć radni z Prawa i Sprawiedliwości zostają przyjęte. Klub Prawa i Sprawiedliwości ma decydującą większość w Radzie Miasta, która 28 stycznia spotyka się sesji, na której ostatecznie zostanie przyjęty budżet Miasta na rok 2015.
(Tomasz Łępa)