Mielec: Zawiesili Budżet Obywatelski

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rada Miejska 12 głosami przeciw – radnych PiS – odrzuciła Mielecki Budżet Obywatelski na 2017 rok. Jeden z radnych ugrupowania Nasz Mielec się wstrzymał. Za przyjęciem MBO opowiedziało się sześciu radnych.
(Tomasz Łępa)
W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono ponad 50 projektów. W głosowaniu udział wzięło ponad 6 tys. mieszkańców. Mielczanie mogli decydować o tym, na co przeznaczyć 700 tyś złotych – mówi Mikołaj Skrzypiec, przedstawiciel zarządu osiedla Smoczka w Mielcu:

Jak mówi Mariusz Ryniewicz, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Mielca miasto jest na etapie przygotowywania ważnych inwestycji. Jak tłumaczy, pierwsza edycja budżetu obywatelskiego nie wzbudziła wiele
zainteresowania wśród jej odbiorców:

Jak tłumaczy prezydent Mielca Daniel Kozdęba w tym tygodniu w parlamencie zbiera się sejmowa komisja d.s. budżetów obywatelskich, która jest za koniecznością wprowadzania takich projektów:

Od przyszłego roku nie będzie w Mielcu budżetu obywatelskiego. Radni PiS podczas ostatniej sesji miejskiej postanowili zawiesić realizację budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Radni uważają, że ich decyzja była słuszna i konsultowana z mieszkańcami na poszczególnych osiedlach. Tymczasem radni osiedlowi twierdzą, że takie rozmowy nie były z nimi prowadzone.