Mielec: XXIV Światowy Dzień Chorego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku listem do kard. Fiorenzo Angeliniego, pierwszego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Papież postanowił, że obchody tego dnia będą miały miejsce we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego.
(TŁ)
W planie jest spotkanie biskupa Leszka Leszkiewicza z chorymi pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej a także z uczestnikami uroczystości:

'Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie' to temat papieskiego orędzia z okazji obchodzonego 11 lutego XXIV Światowego Dnia Chorego. Do słów Ojca Świętego nawiązuje przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych abp Zygmunt Zimowski w specjalnym słowie na ten dzień. Podkreśla m.in., że dzieło lekarza i pielęgniarki powinno być traktowane nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim, jako 'powołanie'. Ogólnoświatowe obchody Światowego Dnia Chorego w tym roku odbędą się w Ziemi Świętej, w Nazarecie.
Mieleckie obchody XXIV Światowego Dnia Chorego odbędą się w czwartek o godz. 15.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej im. ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Mielcu.
Mówi kierownik placówki Renata Lazur: