Mielec: Stal Mielec w trakcie zmian i przed Pucharem Polski

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Znany jest już termin pierwszego meczu 2. ligi piłkarskiej w Mielcu, to pojedynek 2. kolejki z Puszczą Niepołomice, który odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia o godzinie 19:00. Wcześniej mielczanie zagrają w Pucharze Polski z Rozwojem Katowice – to spotkanie w najbliższą sobotę 18 lipca o godz.19:00, jeśli wygrają to w niedzielę 26 lipca podejmą GKS Katowice, w kolejnej rundzie Pucharu. W 1 kolejce 2 ligi Biało-Niebiescy zagrają natomiast w pierwszy weekend sierpnia w Bytomiu z Polonią.
(Tomasz Łępa)
Stalowcy do meczu Rozwojem Katowice przystąpią jednak z problemami. To kontuzje i choroby, które wykluczyły z gry kilku zawodników – zaznacza trener Janusz Białek.

Dotychczas Stal Mielec pozyskała oficjalnie trzech zawodników: napastnika Łukasza Żeglenia, który wraca do Mielca po półrocznej grze w Odrze Opole, pomocnika Piotra Marcińca z SMS Łódź oraz defensora z piewszoligowej Olimpii Grudziądz, Sebastiana Zalepę:

Piłkarze FKS Stali Mielec rozpoczną dziś sezon 2015/2016 meczem Pucharu Polski z beniaminkiem 1 ligi Rozwojem Katowice. Piłkarze Stali do nowego sezonu przygotowywali się na swoich obiektach.
W kadrze drużyny dochodzi do zmian, których celem jest przede wszystkim wzmocnienie defensywy – mówi trener Stali Mielec Janusz Białek.