Mielec: Mosty w Budowlance

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Budowlanych był w tym roku połączony z inauguracją projektu Erasmus plus. Tematem przewodnim było słowo 'most”. W dniu 24 września 2015 uczniowie ZSB, pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali i przeprowadzili konkursy związane z tematyką ' Rzeki i mosty”. Na korytarzach szkoły pojawiły się liczne hasła i przysłowia w różnych językach zawierające słowo 'most”.
Stoisko języka angielskiego, przygotowane przez nauczycieli Sławomira Kapinosa i Agnieszkę Lamot-Kulawiec, było oblegane przez uczniów, którzy chcieli wykazać się wiedzą o tematyce mostów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Język niemiecki był reprezentowany przez uczniów klasy 2 TB: Martę Misiewicz, Natalię Giermata, Kamila Żurka i Karola Pezdę, którzy pod kierunkiem Aliny Dziurgot, przygotowali i przeprowadzili konkursy: ' Mosty w Niemczech”, 'Geografia krajów niemieckojęzycznych”, 'Samochody niemieckie”, oraz 'Piłka nożna w Niemczech”.
'Sur le pont d’Avignon” – śpiewali i tańczyli wraz z opiekunką Beatą Węgrzyn-Kilian uczniowie klasy 1 TB przy dźwiękach tradycyjnej piosenki pt. ”Na moście w Awignon”. Uczniowie klasy 2TB przygotowali model tego mostu, oraz przygotowali konkurs na temat w rzek Francji i mostów w Paryżu. Prowadzący konkurs uczniowie: Dominik Kramarz i Tomasz Leski wcielili się w kapitanów żeglugi rzecznej na Sekwanie – 'Bateau mouche”.
Dyrektor ZSB, mgr Stanisław Starzyk wręczył nagrody uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach.
Radosne świętowanie Dnia Języków Obcych to obiecujący początek realizacji projektu 'Bridge” w ramach programu unijnego współpracy szkół' Erasmus plus”, który promuje naszą szkołę w skali kraju oraz na arenie międzynarodowej poprzez współpracę z dziewięcioma krajami zaangażowanymi w ten projekt.
(Tomasz Łepa)