Mielec: III Memoriał im. Posła na Sejm Leszka Deptuły w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po zakończeniu sportowej rywalizacji w kościele parafialnym pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych odbędzie się msza święta za zmarłych: Leszka Deptułę i ofiary katastrofy smoleńskiej. Organizatorem memoriału jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne.
(tomasz łępa)
Memoriał odbędzie się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych. Zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami Związku Piłki Ręcznej dla kategorii dziewcząt rocznik 1996 i młodsze. Drużyny rozegrają mecze systemem 'każdy z każdym”. Czas rozgrywek 2 x 15 min, przerwa 2 min. Jak mówi Michał Deptuła, wszystkich połączyła piłka.

Już 6 kwietnia w Wadowicach Górnych odbędzie się III Memoriał im. Posła na Sejm Leszka Deptuły. Rywalizować będą dziewczęce zespoły piłki ręcznej w Podkarpacia. Celem memoriału jest upamiętnienie osoby Leszka Deptuły, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej oraz popularyzacja piłki ręcznej w powiecie mieleckim. Mówi syn zmarłego tragicznie posła a zarazem radny powiatu mieleckiego Michał Deptuła.