Mielec: Dialog był także w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Ponadto tegorocznemu Dniu Papieskiemu towarzyszyły kiermasz wydawnictw katolickich i wystawa fotograficzna zatytułowana Jan Paweł II-Papież Dialogu Organizatorami wydarzenia byli Miasto Mielec, Samorządowe Centrum Kultury oraz parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. (Tomasz Łępa)

Jednym z solistów tego muzycznego wydarzenia był Marek Bałata, znakomity polski jazzman wywodzący się z Mielca. Jak mówi – śpiewanie prawdziwie o miłosierdziu to pokazywanie jakimi wartościami człowiek kieruje się w życiu.

Punktem kulminacyjnym mieleckich obchodów Dnia Papieskiego było Pop-Oratorium O Bożym Miłosierdziu, do którego muzykę napisał Zbigniew Małkowicz.

Liczne wydarzenia kulturalne miały miejsce w Mielcu w ramach XIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem Jan Paweł II- Papież Dialogu. Gościem specjalnym był Ojciec Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, dzięki któremu uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć o przyjaźni zakonnika z papieżem Polakiem. Podczas spotkania z O. Leonem nie zabrakło tez humorystycznych opowieści i sentencji życiowych. Jak mówi żartobliwie – nie uważa się za mądrego.