Mielec: DAMY co MAMY.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W koncercie 'Damy co mamy' ” wezmą udział zespoły taneczne z Samorządowego Centrum Kultury, Szkoły podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.
Wystąpią zespoły: 'Szok', 'Świetliki', 'BezNazwy', 'Flamingi', 'Mini Max Show', 'AleToNic', 'Abrakadabra', 'Mali Rzeszowiacy'. Koncert rozpocznie się godzinie 11.00.
Cały dochód z koncertu przekazany będzie na leczenie chorego na chłoniaka Andrzeja Burdzy.
Do akcji włączyło się również radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)
Z dnia na dzień w pomoc dla Andrzeja Burdzy włącza się coraz więcej osób i instytucji. Codziennie walkę Andrzeja wspiera jego siostra Anna i matka Małgorzata Burdzy:

Koncert charytatywny i występy artystyczne zespołów to inicjatywa, jaką dla chorego Andrzeja Burdzy, mieszkańca Dębicy przygotowali mielczanie.
32-letni dębiczanin zmaga się z ciężką chorobą. Zaledwie dwa miesiące po ślubie jego szczęście rodzinne przerwał chłoniak Hodgkina, czyli choroba nowotworowa układu limfatycznego zwana ziarnicą złośliwą.
Nadzieją na wyleczenie jest terapia celowana, która kosztuje ponad pół miliona złotych. Lek Adcetris nie jest w Polsce refundowany, a jedna jego dawka kosztuje ok. 33 tys. zł. Chory musi przyjąć ich 16.
W zbiórkę funduszy włączyło się już szerokie grono osób, w tym także mielczanie.
Kolejne fundusze będą zbierane podczas koncertu charytatywnego 'DAMY CO MAMY', który zaplanowany został na niedzielę, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.
Jak ważna jest to pomoc mówi Andrzej Burdzy: