Mielec: Dalsze losy audytu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Oficjalne stanowisko dyrekcji szpitala, kilka dni temu trafiło do starosty mieleckiego, w którym czytamy 'Dyrekcja szpitala popiera główny pogląd audytu, że dla polepszenia sytuacji finansowej placówki należy kontynuować działania w zakresie redukcji kosztów operacyjnych, a w tym kosztów materiałowych i osobowych'. Dyrektor Leszek Kołacz powołał pełnomocnika d.s. kontaktów ze związkami zawodowymi. Jak przyznaje, nowy pracownik ma zająć się poprawieniem współpracy strony społecznej szpitala z dyrekcją.
(Tomasz Łepa)
Jak zapewnia Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, dyskusja na temat audytu mieleckiego szpitala dopiero się rozpocznie:

Mija już miesiąc od ogłoszenia wyników audytu szpitala powiatowego w Mielcu. Dyrekcja szpitala wciąż nie odniosła się oficjalnie do jego treści. To zdaniem związków zawodowych działających w szpitalu jest 'próba zamiatania pod dywan problemów, które ukazał audyt'. Związkowcy nie chcą czekać i domagają się rozliczenia osób odpowiedzialnych za dramatyczny stan finansowy szpitala. Jeśli do tego nie dojdzie, to pracownicy zapowiadają pikiety. Mówi Iwona Burdzy,wiceprzewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Mielcu: