Mielec: Czy potrzebne są zwolnienia?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dotarliśmy do oficjalnego stanowiska dyrekcji szpitala, które kilka dni temu trafiło na biurko starosty mieleckiego, w którym czytamy 'Dyrekcja szpitala potwierdza, że proces restrukturyzacji zatrudnienia już się rozpoczął. Proces redukcji zatrudnienia prowadzony jest w grupie osób, które są w wieku emerytalnym, a także tych, którzy zatrudnieni są na czas określony. 'Zwolnienia będą dotyczyć tylko tych osób, które nie są niezbędne do utrzymania jakości leczenia pacjentów' – czytamy w piśmie.
(Tomasz Łepa)

Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła przyznaje, że zwolnienia będą dotyczyć tylko pracowników, którzy nabyli świadczenia przedemerytalne, oraz tych, którzy mają umowy na czas określony:

W szpitalu powiatowym w Mielcu trwa proces restrukturyzacji zatrudnienia. Przypomnijmy, mielecka lecznica jest po audycie, który wykazał znaczny przerost zatrudnienia o blisko 160 etatów. Związki zawodowe pracowników szpitala protestują i uważają, że zwolnienia powinny dotyczyć nie tylko pracowników medycznych, ale także administracji szpitala – tłumaczy Ewa Mokrzycka Saj, przewodnicząca związku zawodowego 'Solidarność' szpitala powiatowego w Mielcu: