Mielec: Roztańczony Chorzelów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jarmark będzie miał miejsce na terenach parafialnych Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie a jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14.00
Tegoroczną edycję patronatem honorowym objął Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, natomiast partnerem wydarzenia po raz pierwszy zastało Województwo Podkarpackie. Patronuje Radio Leliwa.
(Tomasz Łepa)
.
Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na specjalnych stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz rzemiosła. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych.

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie już w niedzielę zaprasza na XI Podkarpacki Jarmark Ludowy 'Roztańczony Chorzelów 2018'. Wydarzenie w swoich głównych celach zakłada ochronę tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej. Jarmark to także konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich zespołów tańca ludowego oraz kapel ludowych. Mówi Bożena Telega , koordynator wydarzenia.