Mielec: Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

O ile w zeszłym roku w biegu 'Tropem Wilczym' główny nacisk położono na przybliżenie życiorysów dowódców polskiego podziemia antykomunistycznego na Kresach po 1944 roku ('Olecha', 'Krysia' 'Rangera'), czwarta edycja będzie poświęcona głównie kobietom walczącym w szeregach antykomunistycznego podziemia, takim jak 'Inka'. Bieg w Mielcu, 28 lutego o godz.14.30
(TŁ)
Ideą projektu biegowo-edukacyjnego 'Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych' jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat:

Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty organizuje projekt 'Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych'. Projekt ten zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Według planów bieg odbędzie się w ponad 150 miastach w Polsce, a za granicą m.in. Wilnie, Grodnie, Lidzie, Londynie, Brukseli i Chicago. Łącznie ma w nim wziąć udział 40 tysięcy zawodników. Do biegu przyłącza się już po raz drugi, miasto Mielec. Zapisy już trwają – mówi Andrzej Zemmel , Stowarzyszenie Społeczno Edukacyjne – Orzeł Biały Strzelec z Mielca: