Mielec: 250 par na parkiecie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu. Organizatorem głównym była Szkoła Tańca ELIDA, a także Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Urząd Miasta. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Mielca.
(Tomasz Łępa)
Imprezie towarzyszyły emocje, piękne stroje oraz oczywiście tańce w wykonaniu zarówno najmłodszych par, jak i tych już w pełni profesjonalnych. Na turnieju pojawili się tancerze w 15 kategoriach w klasach G, F, E, D, C, B. Jak sami mówią , taniec to wspaniała rzecz choć czasami wcześniej przyjęte nawyki w tańcu mogą przeszkadzać w nauce tańca towarzyskiego.

W turnieju wzięły udział pary taneczne z Klubów i Szkół Tańca z całej południowej Polski mówi organizator imprezy.

Ponad 25O par tanecznych wzięło udział w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Mielcu. Tancerzy zobaczyć można było w dwóch stylach tanecznych – standardowym i latynoamerykańskim, w rożnych kategoriach wiekowych. Początki powstawania turnieju były ciężkie i z każdym rokiem jej organizowania poprawiano wszelkie niedociągnięcia. Dziś można powiedzieć już o perfekcji w organizacji – mówi Luiza Kozioł ze Szkoły Tańca Elida w Mielcu.