Mielec: 8 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1363 ha i jest zlokalizowana w 25 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,2 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 23,8 tys. osób. Do tej pory wydano 288 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o., BURY Sp. z o.o., BORGWARNER POLAND Sp. z o.o. , MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o., Firma Oponiarska DĘBICA S.A., Zelmer Pro Sp. z o.o., BRW Sp. z o.o. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.
(Tomasz Łępa)
Firmy wybudują się podstrefach: Lublin, Łańcut, Trzebownisko i Głogów Małopolski. W 2014 roku Agencja udzieliła już 32 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały nakłady inwestycyjne przekraczające 1 miliard złotych i utworzenie 1010 nowych miejsc pracy. W czwartek kolejne firmy otrzymają zezwolenia na działalność w mieleckiej strefie.

Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC wydała kolejne 8 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.