Mielec: 20 lat Środowiskowego Domu Samopomocy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu jest miejscem, w którym osoby dotknięte chorobą odzyskują zdolność samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym i społecznym. Z zajęć placówki korzysta tu 44 uczestników. Pomoc skierowana jest także do rodzin osób korzystających z ośrodka
(Tomasz Łepa)
Coraz więcej osób chorych wymaga pomocy i profesjonalnej opieki a taka instytucja jak w Mielcu, jest tego przykładem:

Środowiskowy Dom Samopomocy dysponuje siłownią, pracownią komputerową, kulinarną, plastyczną, muzykoterapii oraz ogólno-techniczną. Stwarza warunki do miłego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. Podopieczni ośrodka uczą się umiejętności samodzielnego życia i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Zdaniem obecnego na uroczystościach jubileuszowych dyrektora biura pełnomocnika Rządu ds. osób niepełnosprawnych w Warszawie, Mirosława Przewoźnika istnieje potrzeba stworzenia większej ilości takich placówek środowiskowych:

Swoje 20-lecie działalności świętował Środowiskowy Domu Samopomocy w Mielcu, mieszczący się przy ulicy Biernackiego. Ośrodek wsparcia dla osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym oraz osób z upośledzeniem umysłowym stara się zapewniać wsparcie psychologiczne oraz kompleksową terapię i rehabilitację dla osób dorosłych, starszych oraz samotnych potrzebujących pomocy. Ośrodek wspiera swoich uczestników w podtrzymywaniu efektów leczenia, w dążeniach do odzyskania aktywności, rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań. Mówi kierownik placówki, Krzysztof Kowiecki: