Mielec: 20 lat Strefy Ekonomicznej w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

SSE EURO-PARK Mielec była pierwszą strefą ekonomiczna w Polsce. Przez 20 lat udzieliła prawie 300 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej a zatrudnienie tam znalazło ponad 30 tys. osób. Utworzenie strefy w Mielcu miało złagodzić skutki bezrobocia w mieście po upadku zakładów lotniczych WSK Mielec.
(Tomasz Łępa)
Zdaniem Marcina Zielińskiego – wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu odpowiedzialnego za SSE podkreśla z kolei, że chcąc zachęcić firmy do inwestowania trzeba im dać dzisiaj coś więcej niż tylko odpowiednią infrastrukturę.

Zdzisław Gawlik z Ministerstwa Skarbu Państwa podkreśla z kolei, że o sukcesie strefy ekonomicznej zdecydowało odpowiednie podejście do inwestorów, którzy dzięki pracownikom Agencji Rozwoju Przemysłu otrzymali wsparcie i pomoc w uruchomieniu biznesu.

Mielecka strefa to projekty, które ustawicznie się rozwijają – wyjaśnia dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu, oddział Mielec Krzysztof Ślęzak:

Korzyści z inwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, kierunki ich rozwoju oraz rola administracji rządowej i samorządu w pozyskiwaniu inwestorów – to tylko niektóre tematy debaty z okazji 20-lecia SSE EURO-PARK MIELEC jaka miała miejsce w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce.
Analizując działalność stref, w kontekście dwóch dekad istnienia SSE EURO-PARK MIELEC, marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, iż samorządy patrzą bardzo pozytywnie na strefy, gdyż generują one nowe miejsca pracy.