Mielec: Z obozu szkoleniowego Stali Mielec

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Piłkarze PGE FKS Stal Mielec rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. Rywalem mieleckiego zespołu była drużyna CF Intercity. Wynik spotkania w 31 minucie spotkania otworzył kapitan biało-niebieskich, Krystian Getinger i po pierwszej połowie widniał wynik 1:0. Wyrównującą bramkę w 51 minucie meczu zdobył Alessandro Burlamaqui. Gola na wagę zwycięstwa dla mieleckiej  drużyny trafił Matthew Guillaumier 7 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Asystę na swoim koncie w meczu kontrolnym z zespołem CF Intercity zaliczył Jakub Rozwadowski.

O przygotowaniach w Hiszpanii do nowego sezonu mówi trener  biało niebieskich Kamil Kiereś.

W trakcie przygotowań  ekstraklasowa Stal Mielec rozegra jeszcze  dwa  mecze kontrole, a do Mielca powróci 1 lutego. Natomiast Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała z Handball Stalą Mielec w II rundzie Orlen Pucharu Polski 36:32. Mimo iż Mielczanie walczyli do końca  to ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy, która zajmuje 7.miejsce w rozgrywkach Orlen Superligi.