Mielec: Stal melduje się w 1/8 Pucharu Polski

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

O ile sparingi w wykonaniu mileckich piłkarzy ręcznych  Stali były bardzo nieudane o tyle pierwszym meczem o stawkę w nowym roku podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka zamazali zły wizerunek  z gier kontrolnych zespołu.

Mielczanie po bardzo dobrym spotkaniu z Chrobrym Głogów zameldowali się w 1/8 Pucharu Polski. Mówi trener SPR Stal Mielec, Marcin Basiak.

Pierwsza połowa spotkania  od samego początku była niezwykle zacięta i wyrównana, choć przez dłuższy czas to mielczanie prowadzili dwoma trafieniami. Oba zespoły do szatni zeszły przy prowadzeniu Chrobrego 16:11.

W drugiej połowie gra wyraźnie się zaostrzyła, nie brakowało wykluczeń po obu stronach, lecz w tej twardej grze lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy za sprawą świetnie spisujących się Bartosza Wojdaka i Miljana Ivanovicia celnie trafiali w  głogowską bramkę.

Mówi Piotr Zembrzuski, trener gości.

Ostatecznie i definitywnie Stal wygrała 31:28  z drużyną Chrobry Głogów i i zameldowała się w 1/8 Pucharu Polski.