Mielec: Pożyczyć czy nie pożyczyć ?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Ekstraklasowa Stal Mielec  w trudnej sytuacji finansowej. Bez pożyczki w wysokości 5 mln złotych Stal Mielec może zniknąć z mapy sportowej kraju. Klub zwrócił się do samorządu miasta Mielca z prośbą o udzielenie mu  pożyczki w wysokości 5 milionów złotych. Na podstawie dostępnej analizy finansowej miasto może udzielić pożyczki w wysokości do 2 mln złotych z terminem spłaty do 24 miesięcy.

Jak mówi europoseł Tomasz Poręba sytuacja klubu  nie wygląda najlepiej.

Dług  jaki jest na koncie klubu Stali to wynik mniej lub bardziej trafnych decyzji podjętych przez poprzednie władze nim zarządzające. Sprawa dotyczy „transferów, prowizji dla menadżerów, podpisanych bardzo niekorzystnych z punktu widzenia klubu, długoterminowych kontraktów, w tym tych z kolejnymi trenerami, ale także w związku z olbrzymimi, powstającymi przez ostatnie lata długami wobec ZUS czy Urzędu Skarbowego.

Podczas ostatniej sesji rady miasta  powołano komisję, która ma zająć się wypracowaniem decyzji  i rozwiązań  dotyczących kwestii pożyczki dla klubu. O wsparcie także pieniężne  do mieleckiego magistratu wpłynęła  prośba od mieleckich  piłkarzy ręcznych. Tu mowa jest o kwocie 2,5mln złotych.

 

Tomasz Łępa