Mielec: Pierwsze zwycięstwo w nowym roku!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Handball Stal Mielec 2024 rok zaczął od zwycięstwa. Podopieczni trenera Tomasza Sondeja po emocjonującym meczu pokonali Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:27.  W 58.minucie po kontrze trafił Łukasz Płonka i wynik na tablicy brzmiał 29:27 na korzyść mielczan. Chwilę później trafił Filip Stefani i na 1,5 minuty przed końcem Stal miała trzy bramki przewagi. To było wystarczająco, żeby dowieźć zwycięstwo do końca.

Mówi trener mielczan, Tomasz Sondej.

Podczas spotkania w mieleckiej drużynie zadebiutował  na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zagłębia Lubin, Bartosz Sarnowski. To 19-letni środkowy rozgrywający, wychowanek UKPR Agrykoli Warszawa i absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Od lipca 2023 roku jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. W barwach „miedziowych” zadebiutował w Orlen Superlidze.

W następnej kolejce Handball Stal Mielec zagra u siebie z Sandra SPA Pogonią Szczecin. To spotkanie odbędzie się 20 stycznia (sobota) o godzinie 16:00.