Mielec: Nowa jakość ręcznej w sezonie 2021/22

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Mieleccy szczypiorniści SPR Stal Mielec rozpoczęli treningi przed nowym sezonem. W zespole mieleckim zapowiada się wiele zmian, które zdaniem prezesa klubu SPR Stal Mielec Romana Kowalika mają wyjść drużynie na dobre.

Nierozerwalnie ze sportem zawodowym związane są finanse  a te trochę zmalały po otrzymaniu tzw. dzikiej karty, zaznacza prezes Kowalik.

Przypomnijmy, w połowie czerwca władze Superligi podjęły decyzję o przyznaniu w sezonie 2021/2022 jednej  dzikiej karty. Do udziału w postępowaniu zaproszono imiennie dwa  kluby, tj. KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz SPR Stal Mielec, które to złożyły wniosek o udzielnie licencji na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2021/2022. Zgodnie z przesłanym zaproszeniem kluby uzyskały możliwość odpłatnego nabycia dzikiej karty. Ofertę złożył wyłącznie klub Stal Mielec, natomiast klub KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski  zrezygnował  z jej ubiegania się. W związku z brakiem innych ofert, dziką kartę w sezonie 2021/2022 nabył klub SPR Stal Mielec.

Tomasz Łępa