Mielec:  Mieleccy Policjanci  stanęli na podium

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Policjanci mł.asp. Tomasz Szklarz oraz st.post. Hubert Szczepkowicz na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu wraz ze swoimi kolegami z Komendy Policji w Brzozowie zajęli III miejsce w Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” podczas 27. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji jakie miały miejsce w Słupsku.

Finał ogólnopolski został poprzedzony eliminacjami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Te zmagania wyłoniły najlepsze pary patrolowe z wszystkich 17 garnizonów Policji. W Słupsku spotkali się najlepsi z najlepszych, którzy walczyli o zwycięstwo w kategoriach indywidualnych i drużynowych, łącznie 34 drużyny.

Mówi Bernadetta Krawczyk z Komendy  Powiatowej  Policji w Mielcu.

Reprezentacja garnizonu podkarpackiego zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i wiedzy, co pozwoliło im zająć wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej (szóste i dziewiąte) i sięgnąć po podium. Policjanci zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsze miejsce w tej kategorii należało do Białegostoku, natomiast drugie do policjantów z Krakowa.

Pamiątką 27. edycji Turnieju Par Patrolowych jest odznaka ufundowana przez NSZZ Policjantów. Uczestnicy finałowych rozgrywek mają prawo do jej noszenia na umundurowaniu wyjściowym. W imieniu reprezentacji odebrała je mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.