Majowy Piknik Rekreacyjno Sportowy w Mściowie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Piknik jest przedsięwzięciem finansowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
W drugiej części imprezy przewidziano rajd rowerowy ulicami Mściowa i Nowego Kamienia. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w slalomie rowerowym na boisku szkolnym, a rodzice i dziadkowie w grach i zabawach sportowych. Podczas wydarzenia serwowana będzie grochówka. Nie zabraknie loterii fantowej oraz licytacji.

Bieg uliczny, rajd rowerowy, rodzinne gry i zabawy z nagrodami, to niektóre z wielu punktów Majowego Pikniku Rekreacyjno – Sportowego. Na imprezę, która odbędzie się 1 maja na terenie Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Mściowie, w gminie Dwikozy zapraszają przedstawiciele funkcjonującego przy placówce Stowarzyszenia Oświatowo – Kulturalnego z prezes Karoliną Sobowiec na czele.
1 maja o godzinie 11.00 piknik rozpocznie bieg uliczny o puchar wójta gminy Dwikozy Marka Łukaszka. Poprowadzi go znany maratończyk doktor Jacek Łabudzki. W południe pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentują uczniowie klasy ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Sandomierzu. Mówi księgowa Stowarzyszenia Oświatowo – Kulturalnego Dorota Ferenc Gałęza.