Łódź: Sukces AP Piłkarskie Nadzieje przy MOSiR Mielec.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nie lada wyczynu dokonali mali piłkarze z AP Piłkarskie Nadzieje przy MOSiR Mielec (rocznik 2005), wygrywając bezapelacyjnie Ogólnopolski Turniej 'Hary Cup 2013” w Łodzi, gdzie mierzyli się min. z takimi firmami jak Widzew Łódź, Arka Gdynia, Gwardia Warszawa czy Akademia Piłkarska Tomasza Hajto. W imprezie organizowanej na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego wzięło udział osiem ekip z różnych regionów kraju: Pomorza, Kaszub, Śląska, Mazowsza i ziemi łódzkiej.
Dwudniowe rozgrywki prowadzone były systemem 'każdy z każdym”. Podopieczni trenera Mrozika turniej rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z Górnikiem Libiąż, po którym zanotowali dwa kolejne sukcesy i z kompletem punktów zakończyli pierwszy dzień rozgrywek.
Mali adepci futbolu oprócz emocji czysto piłkarskich po całym dniu zmagań udali się do łódzkiej Manufaktury gdzie mogli na żywo podziwiać legendę polskiej muzyki zespół Perfect.
W niedzielę w pierwszym meczu Mielczanie spotkali się z warszawską Gwardią, która pierwszy dzień zakończyła także z kompletem punktów. Początkowo wyrównane spotkanie w drugiej części na swa korzyść przechylili gracze z Mielca znacznie zbliżając się do końcowego tryumfu. Kolejne trzy mecze to pewne wygrane zawodników trenerów Cyganowskiego i Mrozika i bezapelacyjne zwycięstwo w trzeciej już edycji 'Hary Cup”. Za swoimi plecami zostawiając drugą Gwardię Warszawa, trzeci Widzew Łódź i czwartą Arkę Gdynia.
Oprócz okazałego pucharu piłkarze nagrodzeni zostali także medalami, a Jakub Stec jednogłośnie wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.
Komplet wyników AP Piłkarskie Nadzieje:
9:0 z Górnik Libiąż (Stec x4, Cyganowski x2, Lewandowski, Lis i Małek)
4:2 z Widzewem Łódź (Stec x2, Lewandowski, Cyganowski)
4:3 z Arką Gdynia (Stec x4)
6:2 z Gwardią Warszawa (Stec x3, Cyganowski x2, Małek)
8:0 z Akademią Piłkarską Tomasza Hajto (Małek x3, Cyganowski x2, Stec x2, Niemczura)
4:3 z KS Chlebnia (Stec x2, Cyganowski, Małek)
10:1 z Jedynką Kartuzy (Lewandowski x5, Stec x3, Cyganowski x2)
Trenerzy i działacze pragną podziękować firmie Zakład Metalowy WB oraz jej właścicielom państwu Marii i Wiesławowi Bożek za pokrycie kosztów przejazdu do Łodzi oraz firmom Gumovit z Wadowic Górnych i Kabanos z Przecławia za wsparcie finansowe, bez którego wyjazd ten nie byłby możliwy.
Kadra AP Piłkarskie Nadzieje: Kwiatkowski, Czajkowski, Mroczka, Misiak, Nirmczura (trenuje w Radomyślu Wielkim), Lis, A.Małek, Stec, Cyganowski, Lewandowski oraz trener Paweł Mrozik
pilkarskie NADZIEJE
pilkarskienadzieje@aol.com