Kulturalne Ferie w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

MGOK tańczy, śpiewa, gra…
Podczas ferii nie ma czasu na nudę. W Baranowie intensywnie ćwiczy orkiestra, tancerze codziennie wyciskają siódme poty, a potem jeszcze będzie wspólne malowanie, gry i zabawy, wyjazd na narty i bal przebierańców.
Pierwszy tydzień ferii w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim został wykorzystany na intensywny cykl spotkań. W ośrodku powstaje orkiestra, która po raz pierwszy próbuje zagrać razem. Dotychczas odbywały się wyłącznie zajęcia indywidualne.
– Pierwsze spotkania były dość emocjonujące – przyznaje Katarzyna Bielska, instruktorka muzyki. – Jest to świetna okazja dla naszych uczniów do skonfrontowania umiejętności, sprawdzenia, nad czym jeszcze należy popracować. Przed nami jeszcze długa droga, ale pierwsze wspólne zajęcia wypadły bardzo obiecująco.
Warsztaty orkiestry odbywają się pod hasłem „Trąbimy, nie palimy”. W ten sposób ośrodek chce podkreślić także profilaktyczny charakter swojej działalności.
– Kultura bowiem jest świetną alternatywą dla wszelkiej maści używek, czy szkodliwych przyzwyczajeń, pozwala także oderwać młodych ludzi od ekranów komputera i smartfonów. Nie da się grać jednocześnie esemesując – śmieje się Bielska.
Przez całe ferie intensywnie ćwiczy grupa taneczna Flash. Młodzież przygotowuje spektakl taneczny, który będzie można obejrzeć w MGOK-u początkiem lutego.
Od 23 stycznia rozpoczynają się otwarte zajęcia dla dzieci. Instruktorzy będą czekać na uczestników codziennie (prócz środy) od godz. 10.00 w Baranowie Sandomierskim, a od 12 w ŚDK-u w Skopaniu. W programie są zajęcia plastyczne, zagadki i gry logiczne, muzyczne oraz ruchowe, będzie także przygoda z kuchnią oraz gotowaniem, dzieciaki odwiedzi również gość specjalny (na razie to niespodzianka). W piątek zaplanowano wyjazd na narty na stok w Siedleszczanach. Będzie to świetna okazja, by także nauczyć się jeździć. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z nartami, mogą liczyć na pomoc instruktora. A ci, którzy na stoku czują się pewnie, będą mogli poszusować.
Na zakończenie ferii prawdziwe szaleństwo – Bal Przebierańców. Impreza odbędzie się w sobotę w ŚDK w Skopaniu. W programie animacje, zabawy, słodkości, tańce, hulanki, swawole. Oczywiście mile widziane jest przebranie.
Zajęcia zostały dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz firmę HLG Sp. z o.o.
rd