Koncert z puentą na głowie w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

    Taniec to… . No właśnie, trudno o jednoznaczną definicję, gdyż znaczeń i kontekstów dorobił się bez liku. A  miał na to czas od samych początków ludzkości. Człowiekowi zawsze towarzyszyło  szczęście, a skoro tak, to przysłowiowe tańczyć ze szczęścia wykonywaliśmy pewnie od samych początków homo sapiens.
    Taniec na tyle mocno wpisał się w historię świata, że kolejne epoki, pokolenia, środowiska, subkultury kojarzone są z konkretnym pląsem przyporządkowanym poszczególnym okresom jak emblemat. Mówimy/tańczymy: walc, tango, rock&roll, twist, pogo, hip hop i wiadomo o co
i o kogo chodzi.
    No i te tańce dzięki technologiom rejestrującym obraz i dźwięk znamy dobrze. Lecz jak tańczono wcześniej, przed wynalazkami Thomasa Edisona i aeroskopu Kazimierza Prószyńskiego?
    Nie do końca wiemy jak ewoluował taniec – wierny kompan człowieka, ale od czego jest wyobraźnia?! Na historyczną podróż „Z puentą na głowie, czyli tańca subiektywnie przedstawiona historia” zapraszają Zespoły Tańca Estradowego „Volta” i „Mała Volta” oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Mała Volta” z Miejskiego Domu Kultury, a puentę dostarczy Kamil Żurawski „Żurek”.
    Zapraszamy ciekawych i znudzonych, tańczących i usiłujących – ta taneczna historia jest właśnie dla Was!

„Z puentą na głowie,
czyli tańca subiektywnie przedstawiona historia”

podczas koncertu wystąpią:
ZTE „Mała Volta” i „Volta

oraz gościnnie:
KTT „Mała Volta”
Kamil Żurawski „ŻUREK”

23 marca 2015 / poniedziałek
godz. 18.00
sala widowiskowa MDK

wstęp wolny