Kolbuszowa: Zima zaskoczyła kierowców.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Do pierwszej kolizji doszło wczoraj około godziny 7.30 w Porębach Wolskich koło Raniżowa, gdzie kierowca seata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się na dach. Na szczęście ani on ani pasażerka pojazdu nie doznali obrażeń.
Godzinę później policjanci pracowali w Bukowcu. Kierujący peugeotem nie zapanował nad swoim pojazdem i doprowadził do zderzenia z volkswagenem.
Oblodzona nawierzchnia zaskoczyła również kierowcę suzuki, który około godziny 10 jadąc droga relacji Niwiska-Kamionka wjechał do rowu.
Do znacznych utrudnień w ruchu doszło około godz. 15.30 w Komorowie, na odcinku drogi krajowej numer 9. Kierujący samochodem ciężarowym marki Renault wjechał ciągnikiem do przydrożnego rowu pozostawiając na jezdni naczepę, z którą zderzyła się kierująca fiatem panda. Policjanci kierowali na tym odcinku ruchem.
Nie były to jednak jedyne utrudnienia, na jakie napotykali kierowcy jadący tą trasą. Kilka kilometrów wcześniej w Hadykówce, również na krajowej 'dziewiątce”, kierująca volvo najechała na kierującą audi, mieszkankę powiatu kolbuszowskiego.
Z kolei w Płazówce panowanie nad samochodem stracił kierowca volkswagena golfa i zderzył się z ciężarowym manem.
W tym samym czasie kolbuszowscy funkcjonariusze pracowali jeszcze w Kosowach, w gminie Niwiska, gdzie kierująca oplem corsa straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w policyjny radiowóz.
pg
Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Wczorajszy atak zimy spowodował siedem kolizji na drogach powiatu kolbuszowskiego.
Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej Jolanta Skubisz Tęcza: