Kolbuszowa: Pielgrzymuj z Janem Pawłem II.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W piątek i sobotę (9-10.10) w Kolbuszowej odbędzie się wyjątkowa akcja. To wspólne pielgrzymowanie ze Świętym Janem Pawłem II po mieście. Pielgrzymi udadzą się w miejsca, którym patronuje Ojciec Święty, czyli między innymi do: szpitala, Gimnazjum numer 2, czy na ulicę Jana Pawła II, a także do obu kolbuszowskich świątyń.
Pielgrzymki odbędą się w ramach ogólnopolskich obchodów Dni Papieskich. Będą miały miejsce w piątek w godzinach od 14 do 18 i w sobotę od godziny 10 do 18. Wszystko rozpocznie się w parafii pod wezwaniem Świętego Brata Alberta, gdzie uczestnicy akcji otrzymają specjalną kartę pielgrzyma. Metą trasy będzie natomiast Kolegiata Kolbuszowska. Tam pielgrzymi zostaną wpisani do Kolbuszowskiej Księgi Pielgrzyma Papieskiego.
Dodatkowo w piątek w ramach Dni Papieskich w Miejskim Domu będzie można oglądać wystawę zdjęć zatytułowaną 'Kolbuszowian spotkania z Janem Pawłem II.”. Z kolei w sobotę o godzinie 18 w kościele pod wezwaniem Świętego Brata Alberta odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie relacji rodzinnych.
W niedzielę o godzinie 12 Kolegiata Kolbuszowska zaprasza na Eucharystię dla osób, które przyjmują pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Tego samego dnia o godzinie 15 na stadionie odbędzie się mecz księża kontra oldboye Kolbuszowianki. Trzy godziny później w Domu Kultury wyświetlony zostanie film pod tytułem 'Ognioodporny”.
(pg)